Česky  English  Deutsch  Français  Español

Facebook

Fotogalerie

TH 1

Česko-anglické gymnázium s.r.o.

Třebízského 1010
37006 České Budějovice 5
tel.: 380 425 133

e-mail: cag@cag.cz

Online konference GOMUN pohledem Daniely, Báry a Vojty! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kloudová Štěpánka   

Na začátku května jsme se rozhodli si zpříjemnit zdlouhavý pobyt v karanténě a zúčastnit se online konference GOMUN. Jde o simulaci OSN vedenou žáky gymnázia Omská v Praze, jejíž cílem je vytvoření závěrečné rezoluce týkající se reálných světových problémů.


Všechny, kteří si pod těmito akcemi představí skupinu teenagerů bez smyslu pro humor, oblečených ve slušném oblečení a působících rádoby důležitě během řešení světově důležitých problémů, musíme vyvést z omylu. Nejen, že si člověk skutečně přivlastní mnoho znalostí a posune se dále v seberozvoji, ale díky poměrně uzavřené skupině lidí, naváže nová přátelství a rozhodně se hodně nasměje. „Šlo o seriózní témata i formát, ale na druhou stranu, část rezoluce týkající občanské války v Libyi, se zabývala nebezpečností baget v případě jejich zneužití či diskriminovala libyjský chléb (Vojta Hladík.)

GOMUN je specifický svým formátem, který byl pro nás jako pro nováčky ze začátku oříšek. Co bylo obzvlášť výzvou bylo zastupování států, se kterými se naše názory neshodují. „Člověk se ocitne v situaci, kdy musí debatovat ve prospěch někoho, nebo něčeho, v co nevěříme. S tím bych řekla, že má zkušenosti především Dany, která zastupovala Severní Koreu.(Barča) Díky této akci jsem se naučila psát position paper, nebo opening speech. Osobně, mi to rozšířilo obzory a tři dny potom jsem stále komunikovala ve třetí osobě.(Dany)

Kolektivně se shodujeme, že jsme si odnesli mnoho nových poznatků z oblasti světového dění, zlepšili si angličtinu a jsme pevně rozhodnutí, že se budeme i nadále účastnit podobných akcí, jelikož to spojuje užitečné se zábavným. Zároveň to všem doporučujeme, ať už se o politiku zajímáte nebo ne!

Daniela Pomyjová, Barbora Novotná a Vojta Hladík!