Česky  English  Deutsch  Français  Español

Facebook

Fotogalerie

IMG_4977m-1

Česko-anglické gymnázium s.r.o.

Třebízského 1010
37006 České Budějovice 5
tel.: 380 425 133

e-mail: cag@cag.cz

Eduroam na ČAG PDF Tisk Email
Napsal uživatel David Hartman, Mgr.   
Hlavní myšlenkou tohoto projektu je transparentní používání propojených sítí v rámci TERENA mobility TF. Síť eduroam si klade za cíl připojení studentů k internetu nezávisle na jejich aktuální pozici. V praxi to vypadá tak, že pokud jste v dosahu nějaké WiFi sítě spadající pod eduroam (a to ne jen ten český), tak se můžete připojit a přihlásit heslem od své domovské organizace.

Připojení k síti EDUROAM:

Celá síť používá WPA-EAP (PEAP-MSCHAPv2) s TKIP šifrováním a standard 802.1x pro přihlašování (přihlašování přes webový formulář není podporováno) a je šířena pod SSID eduroam.

K samotnému připojení potřebujete bezdrátovou síťovou kartu s podporou WPA. Některé tyto karty najdete zde a dále potřebujete mít přihlašovací jméno, heslo své domovské organizace a kořenový certifikát CESNET PKI.

Pokrytí bezdrátovou sítí EDUROAM

Pro pokrytí celé školy používáme hardwarová AP umístěná v knihovně, v zasedací místnosti, v kabinetu správce projektu, sborovně a také v počítačové učebně, všechny vybaveny všesměrovou anténou se ziskem minimálně  5dBi Všechna tato zařízení vysílají na frekvenci 2.4GHz podle standardu 802.11g, s použitím různých kanálů pro minimalizaci vzájemného rušení a nejvyšší možnou kvalitu připojení kdekoli ve škole.

Aktuálně není na naší škole možné připojení k síti eduroam pomocí síťového kabelu, tato možnost však může být v budoucnu přidána.

Veškerá zařízení v naší eduroam infrastruktuře jsou spojena strukturovanou kabeláží a fyzicky oddělena od vnitřní sítě školy, jednotlivé přístupové body fungují jako bridge, takže jsou všechny počítače připojené do naší sítě eduroam v jedné podsíti a tudíž navzájem dosažitelné, a proto všechny uživatele prosíme o dobré zabezpečení svých počítačů.

Návody pro nastavení operačního systému:

Technické informace

Adresy IP verze 4 rozdává DHCP server z rozsahu 192.168.100.0/24, adresy IPv6 zatím podporovány nejsou. Nepoužívá se žádná transparentní ani netransparentní proxy. SMTP provoz je blokován mimo síť ČAG, žádná další omezení provozu použita nejsou. Dále je používán systém pro omezení rychlosti uživatelů stahujících velké množství dat, aby byla zajistena férovost a použitelnost celé síťe.
Další informace najdete na oficiálních stránkách českého eduroamu nebo evropského eduroamu.

Pokud vše proběhlo v pořádku tak by jste nyní měl být připojen k internet přes síť eduroam. Blahopřejeme!
Pokud se vyskytly nějaké chybičky, neotálejte a kontaktujte školního administrátora (Mgr. David Hartman).
eduroam je registrovanou ochrannou známkou společnosti TERENA
Attachments:
Download this file (AddTrustExternalCARoot.zip)AddTrustExternalCARoot.zip[AddTrustExternalCARoot]0 Kb
Download this file (TERENA_SSL_CA.zip)TERENA_SSL_CA.zip[TERENA_SSL_CA]1 Kb
Download this file (UTN_USERFirst_Hardware_Root_CA.zip)UTN_USERFirst_Hardware_Root_CA.zip[UTN_USERFirst_Hardware_Root_CA]1 Kb